Vytvořeno 14. 12. 2021

Uvažujete o změně práce a chybí vám zkušenosti? Nevadí, nabízíme rekvalifikaci!

Škoda Transportation spouští v lednu pilotní projekt kvalifikačních kurzů pro nováčky v oboru zámečník.

Prvních pět uchazečů by mělo začít studovat již od 2. ledna, každý další měsíc se kurzy otevřou pro pět dalších zájemců. Šanci má každý, kdo uspěje u vstupního pohovoru.

Pokud se program osvědčí, budeme jej rozšiřovat i o další profese. Chceme lidi motivovat a dát jim šanci, i když zrovna nemají obor vystudován, nebo jim chybí potřebné osvědčení. Náš vzkaz je jednoduchý - pokud jste šikovní a máte chuť pracovat, máme pro vás místo.

Jakub Karel, manažer náboru Škoda Transportation

Kdo se může přihlásit?

Každý, kdo má chuť se naučit se dovednostem zámečníka pro práci ve Škodovce, která je jedním z významných výrobců vozidel hromadné dopravy v Evropě. Nevyžadujeme maturitu, výuční list, ani jiné diplomy, v rámci programu připravíme uchazeče sami. Samozřejmě výhodou je, pokud již uchazeč nějakou zkušenost má, ale není to podmínkou.

Jak se do kurzu přihlásit?

Podobně jako jiný uchazeč o pracovní pozici. Vyplněním formuláře a nahráním životopisu. Pokud bude vybrán, kontaktujte jej kolega z oddělení lidských zdrojů a domluví si osobní pohovor. Pokud vše dopadne k vzájemné spokojenosti, uchazeč dostane pokyny k nástupu, dokumenty pro lékařskou prohlídku a poskytne potřebné údaje pro vypracování pracovní smlouvy.

Co se v kurzu učí, jak vlastně probíhá a jak dlouho trvá?

Absolvent získá komplexní dovednosti pro vykonávání práce zámečníka ve Škodě Transportation, tedy se například naučí číst ve výkresové dokumentaci, osvojí si montážní postupy a zámečnické práce, které jsou potřeba pro kompletaci vozidel značky Škoda. Kurz probíhá v běžné pracovní době od pondělí do pátku, jeho účastník pobírá mzdu a od prvního dne je zaměstnancem Škody Transportation. Celý den se účastníkům kurzu věnuje zkušený mistr z výroby a naučí je vše potřebné. Celý program je nastaven na měsíc. První měsíc tedy účastníci pracují za nástupní mzdu 28 000 korun a mají stejné podmínky jako ostatní zaměstnanci.

Co získá úspěšný absolvent kurzu?

Kromě všech potřebných dovedností získá úspěšný absolvent stálé zaměstnání a certifikát, který platí v rámci skupiny Škoda Transportation pro výkon práce zámečníka. Jakmile kurz skončí, jeho absolventům je mzda automaticky navýšena o 2 000 korun. Po zkušební době dostanou smlouvu na dobu neurčitou a věrnostní bonus 5 000 korun měsíčně.

Nabízí Škoda Transportation nějaké zajímavé bonusy?

Samozřejmě poskytujeme spoustu skvělých benefitů. Pro všechny zaměstnance máme pět týdnů dovolené, kratší pracovní dobu – 7,5 hodiny, jazykové i odborné kurzy, příspěvek na stravu, příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na volný čas – Cafeterie Edenred, nebo MultiSport karta, vstupenky na sportovní a kulturní akce a mnoho dalšího.

Kam se mohou zájemci obracet v případě dotazů?

Budeme rádi, když zavolají na bezplatnou linku 800 100 099, nebo napíší na hana.zuzakova@skoda.cz

Budeme se těšit!

Další články